Belçika Vize Başvuru Formu

 

Belgium Vize Başvuru Formu Nedir?

Belçika vize başvurusunda bulunurken Konsoloslukların Belçika vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazdığınız bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılmış olması gerekmektedir. Belçika vizesi başvuru formları doldurulurken okunaklı, tükenmez kalemle yazılıp imzalanmalıdır. Yazdığınız bilgilerde formu Türkçe dilinde dolduruyorsanız Türkçe karakter kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Belçika Schengen vize başvuru formunu doldururken ekte sunduğunuz dosyalarınızı dikkate alarak doğru bilgiler vermelisiniz. Belçika Schengen vize başvuru formunda yazdığınız bilgileri ekte sunduğunuz dosyalarla desteklemeniz gerekmektedir.

Belçika vizesi başvuru orijinal formu, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formları eksik doldurulması halinde Belçika Konsolosluğu başvurunuzu geri çevirebilmektedir. Bu formlarda verdiğiniz bilgiler ile konsolosluğa başvuru sırasında vereceğiniz evraklarında doğruluğu tespit edilerek vizenizin olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir.

Belçika vize talep formu, Belçika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış 4 sayfalık bir formdur. Form kapsamlı bir şekilde başvuru sahibi hakkında bilgi edinilmesine olanak verir. Belçika vize başvuru formu İngilizce doldurulması gerekirken eksiksiz ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizi destekler şekilde olmalıdır. Vize başvuru formu ve vize başvuru evraklarında beyan edilen bilgilerinizin eksik ve uyumsuz olması ise Belçika mevzuatınca suç özelliği taşır. Gerçeğe uygun olmayan bilgi ve belgeler vize başvuru evraklarınız arasında bulunmamalıdır. Vize başvuru işlemleriniz için imzalayarak vermiş olduğunuz bilgi ve belgeler işleme tabi tutulurken, resmi bir prosedür olan vize başvuru işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanlar Belçika mevzuatınca yaptırım uygulanmasına neden olur. Ayrıca vize başvuru işlemleriniz yanarken, ret almış olursunuz.

Belçika vize başvuru formunun sol üst köşede bulunan bölüme Belçika konsolosluğunun istediği özellikleri bulunduran vesikalık fotoğraf yapıştırılmalıdır. Vize başvuru formu eksiksiz, İngilizce, okunaklı, büyük harfle ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır.

Belçika vize başvuru formu, başvuru evraklarınız arasında bulunması zorunludur. Eksiksiz, doğru ve uyumlu İngilizce doldurulacak olan form tükenmez kalem ile okunaklı büyük harflerle doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formu, başvuru kabulu ve değerlendirilmesi içindir.
Belçika vize başvuru formu, doldurulup imzalanarak vize süreniz tamamlandığında Belçika sınırlarından çıkış yapma zorunluluğunuz olduğunu, vize almış olmanızın Belçika’ya girişinizi garanti etmeyeceğini, ülke sınırları içerisinde gümrük görevlilerince geri çevrilme ihtimalinizin bulunduğunu baştan kabul ettiğinizi içermektedir.

 

 

Duyurular

Belçika Konsolosluğu postanan 'sarı toz' nedeniyle alarmda

İstanbul’da Belçika Konsolosluğu’na geçtiğimiz Cuma günü postalanan bir zarfın içinden çıkan ‘sarı toz’  Belçika Konsoloslu...
2023-08-02 17:16:38

Belçika Ankara Konsolosluk Telefon

Belçika Ankara Konsolosluk ve Büyükelçilik telefon ile iletişim numaraları; (0312) 405 61 66 – 405 61 67 ...
2023-08-02 17:16:24

Belçika Başkonsolosluk Telefon Numaraları

Belçika İstanbul Başkonsolosluk telefon;   (212) 243 33 00 - 01 ...
2023-08-02 17:16:11

Belçika Ankara Konsolosluk Yetki Alanları

ANKARA – ADANA – ADIYAMAN – AFYON – AĞRI – AKSARAY – AMASYA – ANTALYA – ARDAHAN – ARTVİN – AYDIN – BARTIN – BATMAN – B...
2023-08-02 17:15:48
Tüm Duyurular
Vize Başvuru Formu